Przeniesienie bazy danych płatnika na inny komputer

Pobierz

Klikamy na Zakończ.. Na początku należy stworzyć tymczasową bazę Access, do której przeniesiemy jednego z płatników z wybranej bazy Access.. Z uwagi na konwersję bazy, dodaj do nazwy bazy numer wersji programu Płatnik, w formacie "bez kropek" np. 10_02_002.. Serwer SQL dołączany do Płatnika uległ zmianie i teraz zamiast wspominanej wcześniej wersji MSDE2000 jest już SQL 2005 EXPRES.Są dwa sposoby przenoszenia danych z systemu desktopowego na nowy komputer: Przeniesienie archiwizacji (za pomocą opcji Narzędzia >> Archiwizacja wówczas wymagane jest zainstalowanie programu).. Kliknij prawym klawiszem na pozycji NAZWA_KOMPUTERA -> Databases i z menu kontekstowego wybierz opcję Attach.. Można to zrobić dużo prościej.. Otóż problem polega na przeniesieniu bazy danych z starego laptopa na drugi nowy.. Po wgraniu (wkopiowaniu) pliku bazy na nowym stanowisku, należy uruchomić program Płatnik i połączyć się z tą bazą.. Z poprzedniego komputera plik bazowy (*.mdb) skopiować i przenieść na nowy komputer, lokalizację pliku bazy danych można ustalić wybierając opcje: Administracja->Ustawienia bazy danych.. W przypadku migracji bazy danych z SQL 2000 na SQL 2012 lub SQL 2014, należy wykonać w pierwszej kolejności pośrednią migrację bazy danych do SQL 2008 R2.Aby zainstalować program na nowym systemie operacyjnym lub innym komputerze, wraz z przeniesieniem dotychczasowej bazy danych, należy: Przed przeniesieniem programu Aga/Ala/Ewa/Przelew wykonać jego aktualizację oraz aktualizację programu do dearchiwizacji do najnowszej wersji.- przechodzę do katalogu z bazą danych: C:Program FilesPROKOM Software SAbaza i archiwizuję sam plik "Płatnik.mdb" zmieniając nazwę nowo powstałemu archiwum na baza-20070811.rar Tak przygotowane pliki możemy śmiało zapisać na płytce, wysłać na swój ulubiony serwer bądź też skopiować na PenDrive.Temat: WF-MAG przeniesienie bazy danych na nowy komputer..

Re: Przenoszenie danych na inny PC.

baza płatanika jest na linuxe, nie można wykonać kopii z programu płatnik, tylko z poziomu SQL Management ale bez możliwości zmiany katalogu gdzie ma .. (3)Przenoszenie na inny komputer bazy Płatnika 7.03.001 działającej na SQL 2000.. Następnie na nowym komputerze należy wykonać następujące czynności:Aby przenieś bazę danych LoMag na inne stanowisko (inny komputer) należy utworzyć kopię zapasową bazy danych danego stanowiska.. Teraz bazę tymczasową z wydzielonym płatnikiem wrzucamy na jakiś nośnik i przenosimy bazę na komputer z bazą, do której chcemy dodać wydzielonego płatnika.Zakup nowego komputera to zabawne i ekscytujące doświadczenie, aż do momentu, w którym uświadomisz sobie, że nowy komputer zazwyczaj nie będzie dostarczany z zainstalowanymi wszystkimi ulubionymi programami, ani z ogromną ilością danych osobistych, takich jak dokumenty, muzyka, zdjęcia i filmy, które są wszystko doskonale zorganizowane jak na starym komputerze.Pomógł: 59.. Ostatnio się troszkę namęczyłem przy wydawałoby się tak banalnej czynności jaką jest przeniesienie bazy Płatnika 7.03.001 działającej na SQL 2000.. Mechanizm przeniesienia danych potrafi dokonać konwersji danych istniejących w innych systemach..

3.Eksport danych Płatnika do zewnętrznej bazy.

Następnie zaznacz typ bazy danych do którego ma zostać zmigrowana obecna baza robocza czyli Microsoft SQL Server.Gdy chcemy aby płatnik został przeniesiony i całkowicie usunięty z naszej bazy, zaznaczamy opcję usunięcia zasobów płatnika, po wyodrębnieniu płatnika możemy podłączyć się do nowej bazy danych w celu weryfikacji.. Archiwizacja zadziałała czyli posiadam kopię zapasową z archiwizatora.Aby przenieść dane mikroSubiekta na drugie stanowisko, należy: 1.. W tym momencie ujrzymy okno informujące o przebiegu eksportu danych płatnika a następnie pojawi się komunikat o pomyślnie przeprowadzonej archiwizacji.. Witam.. Mam pliki mdf i ldf, więc problemu z podpięciem bazy pod płatnika na nowym kompie nie będzie.. Na nowym komputerze Administracja>Ustawienia bazy danych Zmień bazę danych.To jest poradnik jak przenieść bazę Płatnika sql na nowy komputer, oraz jak ustawiać połączenie sieciowe do servera SQL 2008 R2 przez wpisanie odpowiedniej s.Innym sposobem jest skopiowanie od księgowej całej bazy.mdb (pod warunkiem, że nie miała wielu płatników) na nowy komputer.. Oddajemy dane klientowi.. Na K1 wykonać pełną archiwizację (menu zbiory/archiwizacja).Kopiujemy w/w pliki na inny komputer.Na drugim komputerze uruchom SQL Server Management Studio..

Eksport danych Płatnika do zewnętrznej bazy.

Jeżeli nadal występują problemy z przeniesieniem bazy danych Płatnika, zapraszamy do skorzystania z naszego .Jak przenieść dane na nowy komputer?. Następnie należy wskazać lokalizacje pliku bazy oraz podać hasło do bazy danych.Odp: przeniesienie płatnika na inny komputer.. Po przekonwertowaniu bazy danych do wersji wymaganej przez program Płatnik 10.02.002 nie będzie możliwości pracy z bazą za pomocą poprzednich wersji .Przeniesienie programu na inny komputer.. Pełna kopia firmy.. Z laptopa udało mi się zrobić archiwizacje bazy danych i na tym zakończył się żywot sprzętu.. Post autor: miho-polska » czw, 30 września 2010 8:04 Witam.. W celu stworzenia archiwum bazy danych należy: a) Z poziomu programu przejść do okna Archiwizacja danych ( Narzędzia >> Archiwizacja danych).nazwy bazy numeru wersji programu Płatnik, w formacie "bez kropek" np. 10_01_001.. Po chwili baza danych powinna się pojawić w liście baz danych.Witam, Muszę przenieść Płatnika na inny komputer, a zapomniałem hasło do bazy.. Uruchamiamy program Płatnik i logujemy się jako ADMINISTRATOR a następnie z górnego menu wybieramy kolejno Administracja -> Ustawienia bazy danych.. Dane mogą być przeniesione z systemu sprzedaży (Subiekt, mikroSUBIEKT) lub systemu księgowego (Rachmistrz, Rejestrant, Rewizor).Jeżeli masz ich kilka, przeniesienia należy dokonać z poziomu jednego programu..

Pełna kopia ...Przeniesienie bazy danych z PŁATNIKA z SQL.

Na nowym komputerze zainstalować program Płatnik, bez tworzenia nowej bazy danych.. Następnie określamy folder gdzie ma zostać zapisana nasza kopia zapasowa (istnieje możliwość utworzenie nowego folderu).12.. Da radę je jakoś odzyskać?. « dnia: 13 Październik 2014, 16:36:03 ».. Oddajemy dane klientowi.. W Płatniku wchodzimy na Administracja>Ustawienia bazy danych później Baza>Migracja bazy danych zapisujemy do pliku gdzie chcemy i ustawiamy sobie hasło.. Po pierwsze usuń reklamę ze stopki.. Po zainstalowaniu Płatnika na nowym komputerze nie dodawać nowego płatnika, nie tworzyć nowej bazy, tylko w kreatorze połączenia z bazą wybrać opcję "wskaż istnieją bazę" (skopiowany plik).Przeniesienie Płatnika na nowy komputer.. Ponieważ wymieniamy komputery w biurze chciałbym dowiedzieć się jak prawidłowo przenieś program oraz zawarta w nim bazę danych na nowy komputer.Uruchamiany jest za pomocą programu Przeniesienie danych dostępnego w menu startowym Windows.. W oknie, które się pojawi wcisnij przycisk Add i w nowym oknie wybierz plik uplook.mdf (lub podobny).. Po drugi po prostu skopiuj sobie wszystkie katalogi z danymi i programami - i wgraj na nowy :) Jeśli masz tam pervasive to zainstaluj go na nowym i potem jeśli skopiowałeś wszystkie programy to tylko wykonaj instalacje stacji roboczych.Przeniesienie programu Płatnik na nowy komputer.. Zarchiwizować podmiot na dotychczasowym stanowisku.. Zdearchiwizować podmiot na stanowisku docelowym.Przeniesienie programu na inny komputer Aby zainstalować program na nowym systemie operacyjnym lub innym komputerze wraz z przeniesieniem dotychczasowej bazy danych, należy: Przed przeniesieniem programu Aga/Ala/Ewa/Iza wykonać jego aktualizację oraz aktualizację programu do dearchiwizacji do najnowszej wersji.. Po wybraniu w/w pliku wciśnij przycisk OK. Proszę o pomoc.1.. Następnie kliknij "Archiwizator baz danych".. Pliki zaleca się przenieść do utworzonego folderu, znajdującego się bezpośrednio na dysku C:\.. Aby kontynuować pracę z programem Kadry Optivum lub Płace Optivum (lub z obydwoma programami pracującymi na wspólnej bazie danych) na nowym komputerze, należy na starym komputerze wykonać kopię zapasową bazy danych programu (za pomocą narzędzia Kadry Optivum, Płace Optivum - Admini-stracja).. Przenieść pliki powstałe w wyniku archiwizacji (.iar oraz .i01).. Gorzej z hasłem.. Witam, mam problem, otóż posiadam Płatnika na komputerze z Vistą i kończy mi się ważność certyfikatu.. zamówiłam odnowienie i chcę to zrobić, ale chcę również przenieść Płatnika na zupełnie inny komputer, ponieważ obecny już mi się sypie.. będzie to na pewno laptop .Aby przenieść dane R2Płatnika z jednego komputera (K1) na inny (K2) należy: 1.. W tym celu kliknij przycisk "Start", "Wszystkie programy", a potem wybierz nazwę programu, na którym aktualnie operujesz np. WAPRO Mag..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt